Skip to main content

Meni-festival (mâni festo)

Ben tekel. Bu bir başkaldırı bildirisidir!

Lütfen dikkat.

 Benim mağaram yok. Kiralık ve ticari kovuklarda ihityaçlar hiyerarşimdeki barınma ihtiyacımı karşılamaktayım. Beslenme ve giyinme ihtiyacımı faizsiz borçlarla gidermekteyim.


- kendimi akışta bulduğum her an ve o an'ın artık bir mazi oluşu;


 Baskı altındayım. Her baskılanışımda cinnete bir davet alıyorum. Hayır cennet değil cinnet.

 Kızgınım güzel bakıp güzel görebilecekken gözlerimi kör edenlere. Kızgınım bana eyer vurupta at gözlüğüyle baktıranlara. Kızgınım, tanrının verdiği hür irademi elimden almaya cürret edenlere. Kızgınım çünkü pişiyorum. Ham bir ergen değilim. Ateşle henüz çok gençken yahut çocukken tanıştım.


 -Üzerime takındığım benlerin, ben öyleyimdir ben böyleyimdirlerin başka hayatlardan alınıpta apolet gibi üzerime yapıştırılmış iğrelti tanımlar ve sahte kimlikler olduğuna tanık olduğumda, tanıklığımın üzerine başkaldırı hikayatı; 


 Kırgınım, beni ben zannettirenlere, kırgınım çocukluğumu elimden alanlara. Farkına varmam ise bünyeme verdiği yan etkidir bu başkaldırı. 

  

 Herkesi bu denli anlamak ya da anlamlandırmak yük olur demişti bana evliyam.


Kaldırın kafanızı!!! Uyanın artık. Herkes anlayabilse...

Neyse

S. Et.


 Hayallerim yoruldu. Ümitlerimse kırık. Hayır eskiyi özlemiyorum. Daha iyi bir bugün istiyorum. Hayal kuracak kadar dahi kuvvet bulamayışım gücümü üzüyor. Bunu unutmamak için yazıyorum. 


 Bunu size değil kendime yazıyorum. İnancım bana Allah'tan ümit kesimleyeceğini öğütlüyor. Şu an her ne kadar başkaldırı olsa dahi yarınlarda bir yerde dönüp bu yazdıklarıma tanık olmak istiyorum. Bir şeylerin veya birilerinin beni sevmesi için uğraşmıyorum mesela. Beni her ne kadar üzse de çaba sarf etmiyorum. 


 Tek pişmanlığım geldiğim şu yaşa kadar geçen yılların heba oluşu. Kuru avuntularımı boca edip gözyaşlarımla nemlendiriyorum.


 Ben artık kendime ben demiyorum, bana yapıştırılan benleri kaldırıp bir kenara fırlattım. Ben artık bilmem, bir rabbimi bilirim bir de onu tam anlamıyla bilemediğimi bilirim. 

 Mağaraya el izini yapan, tarihin tanık olduğu ilk sanatçısıyla aynı gaye içerisindeyim. Bensiz benin burada olduğunu ve her ben deyişimde bensizliğimi hatırlatacak bir nişan. 


Bu başkaldırı bütün benlerimedir.!